Anasayfa Öğrenci Alışveriş Ders Notları
Sitemize destek olmak için elinizde bulunan ders notlarını sitemize yükleyebilir ve sitemizi sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz...


ekampus

Bu Uygulama 873 Defa Kullanıldı.
Bu Uygulama 514 Defa Kullanıldı.
Bu Uygulama 157 Defa Kullanıldı.
Bu Uygulama 148 Defa Kullanıldı.
Bu Uygulama 280 Defa Kullanıldı.

Bu Uygulama JavaScript Uygulamasıdır Bilgileriniz Kayıt Edilmemektedir.

Sevmek mi? Sevilmek mi?

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz.

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz. Eğer karşılık beklersek hep hüsrana uğrayan kişi oluruz. Hani denilir ya “Yaratılanı sev yaratandan ötürü.” diye işte bu sözdeki gibi herkesi Allah için sevmeliyiz.

Bazı arkadaşlarım şöyle düşünüyor olabilir ki çoğu insan da böyle düşünüyor;  sevilmek daha önemli. Böyle düşünürsek sonumuz hep hüsranla biter. Önce biz emek vermeliyiz ki yani sevmeliyiz ki bizde sevilelim. Emek olmadan hiçbir şeyin olamadığı gibi bu durumda da aynı şekilde biz çaba göstermeliyiz önce, çabadan kastım sevmek elbette. Aksi takdirde ne yaparsak yapalım kendimizi sevdiremeyiz.

Farz edelim ki hayatınızda birinin olmasını istiyorsunuz. Ama şu anda öyle biri yok. Ve şöyle düşünüyorsunuz; Ben kimseye aşık olmayayım, kimseyi sevmeyeyim biri beni severse bende onu severim. Eğer böyle düşünürseniz yine hüsrana uğrayabilirsiniz. Çünkü sen bir çaba göstermiyorsun. Ortada emek yok, emek olmadığı için verim de olmaz. Şimdi şöyle düşünelim, her insan önce sevilmeyi beklerse ne olur? Cevap basit değil mi? Sevgisiz bir dünya olur, çünkü kimse karşılıksız olarak sevmediği için herkes sevilmeyi beklediği için böyle bir durum çıkar. Oysa herkes, önce “Sevmek” dese nasıl olur? Bu iki durum arasındaki fark ne kadar bariz değil mi?

Velhasıl önemli olan “Sevmek”tir. Ne diyor Yunus Emre; Sevelim, Sevilelim…

Yunus Emre, neden önce sevelim demiş. Çünkü sevmeden sevilmek olmaz.

 

Zaman ayırdığınız için teşekkürler…

Değerli yorumlarınızı esirgemeyin…Yazar: image/uyeResim/15ecd4c486c922.png TRCodeRooTeR    Tarih: 2018-12-12 10:41:13   Görüntüleme: 1758   Yorum: 1

Benzer Popüler Yayınlarımızı da İnceleyin;


Bilmeden Yargılamak

Bilmeden yargılamak veya tanımadan yargılamak sizce doğru mu? Neden herkes tanımadığı insanları, bilmediği olayları yargılıyor. Bir insan birisinin sırf görünümü, kıyafetleri vb. yüzünden onun hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan onu yargılıyorlar.

yazar TRCodeRooTeR view 2094 comment 2
takvim 2018-03-21 01:55:58


Sevmek mi? Sevilmek mi?

Sevmek mi? Sevilmek mi? Sizce hangisi önemli, sevilmek mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama benim düşüncem şu yönde; Bence, önemli olan sevmektir. Karşılık beklemeden, tertemiz sevmek. Bu her şey için geçerli aslında veya herkes için de diyebilirim. Yani söylemek istediğim karşındaki kim olursa olsun ne olursa olsun karşılıksız olarak sevmeliyiz.

yazar TRCodeRooTeR view 1759 comment 1
takvim 2018-12-12 10:41:13


Telefon Bağımlılığı

Teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Teknoloji ilerledikçe de bizi peşinden sürüklüyor. Artık herkesin elinde bir akıllı telefon var. Küçük bir bilgisayar, istediğimiz her şeyi telefondan yapabiliyoruz. Ancak telefon kullanımı konusunda çok aşırıya kaçıyoruz. Elimizden telefonu bırakmıyoruz.

yazar TRCodeRooTeR view 1602 comment 0
takvim 2018-05-05 05:26:48
Yorumunuzu Bırakın

Adınız:
E-Mail:
Yorumunuz:


image/uyeResim/user.png yunus Dedi ki;
17.05.2020 09:15:08

Sevelim Sevilelim ...
Copyright © 2017 Designed By WebMaster All Rights Reserved.